pondelok 28. marca 2011

Ako som si zabehal v Bratislave.

Mám taký divný rok ... zatiaľ :) Veľa roboty, a takmer žiadny čas na tréning. Koľko trénujem? Neviem ani si nepíšem denník, nemá to ani cenu. Ale pred 4 týždňami na Miško Varga prehovoril, nech sa prídem pozrieť do Bratislavy na Maratón a ja v ošiali som mu povedal že OK a pôjdem sa aj prebehnúť. Z odtrénovaných cca. 4 hodín týždenne (z toho 2 hodiny plávania) by sa to asi bežať nedalo a tak som počas 3 týždňov nabehal týždenne v priemere 80km a dúfal, že to k niečomu bude. Posledný týždeň som sa už iba 2x rýchlejšie, ale zato krátko prebehol a dúfal, že to nejako doklušem do cieľa. Išiel som do toho s tým že bude ako bude a beriem všetko pod 3:10 ... ak by to náhodou bolo pod 3 hodiny tak by to bolo pre mňa z ríše snov :)

A tak sme celá rodina vyrazili do Bratislavy a išli sme si užiť krásny deň. Samozrejme sme sa stretli s Marečkom aspol. Bol taký zlatý, že ma zaregistroval ešte v sobotu a tak som to mal všetko jednoduché.

Skrátim to. Proste sme sa dostavili na štart a vybehli. Dal som si taký malý plán ... a to že pobežím tak, aby som polku točil za 1:28. Samozrejme, že som to vôbec nedodržal a bežal som si v zmysle Foresta Gumpa "Run Jožko run" s tým že fakt neviem čo od toho čakať, ale veď nejako bude, veď o nič nejde. Z toho jedného hladkého maratónu, čo som v živote bežal som zhruba vedel, kde sa môžem tepovo nachádzať som sa ustálil na 158-160 a dúfal, že mi dôjde čo najneskôr ... najlepšie až v cieli :))).

Fakt som si to brutálne užíval, četoval som so spolubežcami :))) dokonca som sa počas behu aj s niektorými zoznámil, že Peťo. Fakt taký maratón je príjemná spoločenská udalosť ... A blížila sa polovička, stále frčím, všetko OK ... kukám na časomieru, celkom príjemné zistenie polmaratón točím za 1:23:40 a je mi fakt veselo a príjemne. Krátko po otočke pozdravím Miška Kulicha ... je tak necelé 2 minútky predo mnou a potom sa zase sústreďujem na "svoj výkon". Vybieham na Nový most a z prehadzovačky sa mi odmontováva číslo. Do ri.., snažím sa to pripnúť za behu, ale moc to nejde, a tak musím na chvíľku zastaviť. Pripnem to ale strácam kontakt s Bohušom (bežali sme spolu celé prvé kolo a niečo sme pokecali), s Jančim Rozjakom a ešte jedným borcom. Sú predo mnou 10 krokov, ale kto behá ten vie ... A tak si to točím sám za skupinkou ... sem tam niekoho predbehnem, pijem, papám gely a postupne ukrajujem kilometre. Tempo držím tak do 28. kilometra ... potom začínam cítiť nohy, mierne spomaľujem, ale som aj tak nadmieru spokojný, veď bežať po 30. kilometri kiláky po 4:04-4:10 nie je žiadna tragédia. Ale máme tu 36. kiláčik a ja musím vybehnúť po druhý krát na ten debilný most Apolo (most je to pekný, ale v ten moment ma iný prívlastok žiaľ nenapadá a ja fakt mosty mám rád a obdivujem). Som tvrdý ako štolverka, ale dávam to ... konečne som medzi ľuďmi v meste. Ale zase musím do kopca cez celé námestie SNP ... prečo??? Ale na vrchole stúpania je tu 40. kilometer s časomierou a to je pre mňa dôvod na vylepšenie si nálady. Čas je tam skvelý a tak viem že mi stačí posledné 2 kiláčiky doklusať a bude vymaľované. Klušem ich tak 4:15 - 4:20. Som pred cieľom. Cieľovú rovinku mám iba pre seba a tak si na cieľovej rampe krásne vyskočím, urobím opičku a je vymaľované. Som tam a som v klube tých, čo to dali pod 3 hodiny. Mám fakt dobrý pocit. Výsledný čas bol 2:52:51. Akurát mi je divné, že to bolo tak pomerne zadarmo ... v podstate s minimom tréningu (ale ako Marek tvrdí ... Tréning je pre ... ). Ešte pre milovníkov čísel ... priemerný tep bol 159bpm, kadenciu neviem, ale zo začiatku to bolo ra-ta-ta-ta a pri konci ako noty na bubon (pri hodne pomalom slaďáku).

Svoju fotku nemám ... tak tam dám veselého Marečka

Čo dodať ... bol to krásny deň, aj ten príjemný pokec v Triaxx-e a hlavne v Mekáči s Marečkom, Holečkovcami, Sumerlingovcami, Orlíčákmi a Vabrouchom. Samozrejme aj cieľový čísburger bol dobrý ... Moja drahá polovička to tiež nejako prežila a skrotila tie naše dva živly a tak sme mohli večer buchnúť šampanské ...

A ešte TRIAXX family s veľkým tatom Mišom

Tak zatiaľ toľko ... asi toho moc tento rok nenapíšem ... fakt nemám kedy a asi ani nebude o čom ... keďže tento rok na nejaké preteky pôjdem len ak budem mať čas, chuť a pôjdem sa tam len baviť ... ale o to väčšia sranda to môže byť ... nie?

11 komentárov:

Secan povedal(a)...

Já tomu prostě nerozumím :) Všichni na tohle buší, ladí, chodí úseky, laborují... a jsou mezi námi i jedinci, co jsou tohle schopní jít "cestou z práce" :) Nechápu, o to víc smekám :)

Anonymný povedal(a)...

Gratulujem ku krásnemu času, a po troch týždňoch tréningu? Polovica ľudstva Ti slepo závidí. . . Jimmi

Majk povedal(a)...

Nadhernej cas, gratulace. Lonska sezona se uz projevuje...:-)

Aldaman povedal(a)...

Pepo ty jsi, ale nezmar. Neznát tě, tak si myslím, že si děláš srandu, v tomto tempo a ještě u toho klábosit :-).. Po třech týdnech běhání to dát po 3H, klobouk dolů, je vidět, že vytrvalsot jsi neztratil, velká gratulace.

Anonymný povedal(a)...

Pepa má natrénované z minulého roku. Já jsem běžel jen půlmaraton a když jsem ho zahlídl před koncem prvního okruhu při smyčce městem tak jsem si říkal je to dobré. Pepa se vrátil a bude dál nás bavit skvělými výkony a články na blogu. Pepo aspoň občas se ukaž u nás na moravě či v čechách při nějakém triatlonu. Jsi ďábel. Moulin1

Ječmínek Máselník povedal(a)...

Tý jo, Pepa is back! Tak zdar a sílu Jozefe a sem tam něco odzávoď a napiš. Po té loňské smršti byl útlum příliš dlouhý.
Ať se daří!

SHOCKER :) povedal(a)...

Pepa is back vo velkom style. bloguje, pise clanky na trisport, trenuje, a vsetko v 3D style :)))
Zatial este netrenuje,lebo trenuju len netalentovani :)

a my tu v supernove mame ZAKAZANE trenovat :)))

Anonymný povedal(a)...

Pěkně pěkně!!! A jsem na tom Pepo podobně, naštěstí jsem aspoň stihl Lloret :) IM

Advid povedal(a)...

Taky by se mi líbil bez tréninku čas pod tři hodiny. :-) Gratuluju!!!

Serža povedal(a)...

Velká gratulace ke skvělýmu času! Já bych byl spokojenej, kdybych to dával o hodinu pomaleji :-)

Anonymný povedal(a)...

Jozinko, profik sa divi a laik zasne. Po tom treningu co si absolvoval by som nezabehol ani za 4hod. Darmo talenti su talenti a my netalentovani sa mozme iba ucit a tichucko zavidiet.
Miro non talented